امروز: یکشنبه ۲۵-آذر-۱۳۹۷ / الأحد 08-ربيع ثاني-1440 / Sunday 2018-December-16

مناسبت روز
پیام روز :

سرگذشت دو سنگ

سرگذشت دو سنگ

در یک موزه معروف که با سنگ های مرمر کف پوش شده بود، مجسمه بسیار زیبای مرمرینی به نمایش گذاشته بودند که مردم از راه های دور و نزدیک برای دیدنش به آنجا می رفتند. کسی نبود که مجسمه زیبا را ببیند و لب به تحسین باز نکند.

ترکیب کلمات / شعر خواندن با ترکیب کلمات مربوط یا نامربوط به  هم و ایجاد صداهای جالب و خنده دار می توانید کودک خود را بخندانید . گاهی برخی از شعرهای کودکان نیز ریتم آهنگین دارند و مورد توجه کودک قرار می گیرند . انتخاب صداها و کلمات مناسب به عهده شماست که بدانید و تشخیص دهید کودک با کدام کلمات واکنش بیشتری نشان می دهد . به محض پیدا کردن ترکیب کلمات یا شعر مناسب ، می توانید با تکرار آن موجب خنده کودک شوید .

پاره کردن کاغذ بعضی از کودکان از صدای پاره شدن کاغذ خوششان می آید و با شنیدن آن غرق خنده می شوند . پس چه کاری آسان تر اینکه کاغذهای باطله مجلات و روزنامه را جلوی او پاره کنید تا صدای خنده اش همه فضای خانه را پر کند .

آینه بعضی از بچه ها از دیدن تصویر کودکی که در آینه می بینند شاد می شوند و با لبخند یا بوسیدن آن کودک واکنش نشان می دهند . اگر کودک شما نیز از دیدن تصویر خود در آینه لذت می برد ، او را جلوی آینه ببرید و شاهد لبخندهای شیرین و دوست داشتنی او باشید .

رقص مرغی خیلی ساده می توانید صدای مرغ از خود تولید کنید و همچون مرغ به شکم کودک نوک بزنید ، این کار باعث خندیدن بلند کودکان می شود . شاید این کار به بازی مورد علاقه کودک تبدیل شود و آنگاه می توانید همیشه با ساده ترین روش ممکن باعث آرام شدن و خندیدن کودک خود شوید .

دیدن کودکان دیگر بیشتر کودکان از دیدن کودکان دیگر لذت می برند . این مساله باعث خندیدن آنها می شود . حتی برخی از کودکان با دیدن تصویر کودک دیگری آن را می بوسند . برخی از کتاب ها در فروشگاه ها موجود هستند که شامل عکس های زیادی از کودکان در حال لبخند است . با خرید و ورق زدن این کتاب می توانید باعث خندیدن کودک خود شوید . او از دیدن تصویر همسالان خود لذت می برد . این کار برای کودک بسیار شیرین و جذاب است .

آواز خواندن / شنیدن موسیقی برخی از موسیقی ها برای کودکان جاذبه زیادی دارند. به طوری که کودک با شنیدن آنها با همه وجود محود آهنگ می شود و از خوشحالی شروع به خندیدن یا دست و پا زدن می کند . این مساله در مورد آواز خواندن هم مصداق دارد . بنابراین ، ماموریت شما یافتن آهنگ یا آواز مورد علاه فرزندتان است .

بازی با سایه ها مادری می گفت اوایل نمی توانستم متوجه شوم پسرم هنگامی که به او شیر می دهم به چه دلیل دست از خوردن می کشد و با نگاه به سقف ، می خندد . بعدها متوجه شدم سایه هایی که روی سقف ایجاد می شود باعث لبخند او هستند . این مساله شاید در مورد کودک شما نیز مصداق داشته باشد و او از بازی سایه ها لذت ببرد . بد نیست این روش را آزمایش کنید و اگر موثر بود ، به راحتی می توانید با ایجاد سایه موجب خنده کودک خود شوید .

تعویض پوشک کودکان از اینکه پوشک آنها باز می شود بسیار شاد می شوند و این باعث خنده آنها می شوند . اما برخی از کودکان روند تعویض پوشک را بسیار دوست دارند و با شیطنت های خود این روند را به کاری شاد و البته سخت برای مادر تبدیل می کنند .

پرواز در اتاق کودک را روی دستان خود بالا بگیرید و همچون هواپیما یا سوپرمن همراه با آواز او را اطراف خانه بچزخانید. کودک از این کار لذت می برد و صدای خنده او همه فضا را پر می کند . در طول این بازی که انرژی بسیاری از پدر و مادر می سوزاند حتما آواز هم برای کودک بخوانید تا شادی او دوبرابر شود .

قلقلک دادن شکم بازی با شکم کودک موجب خندیدن او می شود . قلقلک دادن شکم و ایجاد صدا برای برخی از کودکان بسیار هیجان انگیز است و آنها را غرق خنده می کند ./روفیش

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دبیرستان استعداد های درخشان شهید دستغیب مرودشت(متوسطه اول) میباشد.

طراحی توسط: کینگ وب سرویس
قالب وردپرسقالب وردپرس